Przydział ASN

Jeżeli chcesz nie tylko posiadać niezależną od operatora przestrzeń adresową IPv4/IPv6, ale również mieć pełną kontrolę nad routingiem i/lub multihoming jest wymogiem dla zapewniania wysokiego poziomu dostępności sieci Twojej organizacji, to ASN (Autonomous System Number) i BGP spełni te wymagania perfekcyjnie.

Otrzymasz własny publiczny 16-bitowy (wymaga uzasadnienia) lub 32-bitowy ASN z RIPE NCC. Własny Numer Systemu Autonomicznego pozwoli Ci zestawić sesje BGP z wieloma operatorami uodporniając się na awarie pojedynczego dostawcy Internetu. Taka niezależność pozwala negocjować niższe stawki za cenę łącza lub wymieniać się ruchem za darmo w punktach wymiany ruchu (Internet Exchange Point, IXP) takich jak PLIX czy POZIX.

Złożymy wniosek o przydział ASN w Twoim imieniu, ale sam ASN będzie przypisany do Twojej organizacji. Będziesz mógł przenieść go do innego Sponsor LIR-a w każdym momencie. Podobnie jeżeli już posiadasz ASN, to możesz przenieść go do nas wraz z pozostałymi obiektami typu PI bez dodatkowych opłat za transfer.

Warunkiem koniecznym złożenia wniosku o ASN za naszym pośrednictwem jest posiadanie aktywnej umowy Sponsor LIR z WITRYNA.PL. Jeżeli nie posiadasz takiej umowy w pierwszej kolejności zapraszamy do sekcji Umowa Sponsor LIR lub Przeniesienie obiektów/zmiana LIR-a. Jeżeli posiadasz już umowę Sponsor LIR z WITRYNA.PL i chcesz pozyskać Numer Systemu Autonomicznego skontaktuj się z nami. Przekażemy szczegółowe instrukcje potrzebne do złożenia wniosku.